آخرین اخبار
بسیج دانشجویی دانشگاه در نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات کشور خواستار شفاف‌سازی و پیگیری موضوع تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی، جهت ساخت‌وساز در دانشگاه شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه در نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات کشور خواستار شفاف‌سازی و پیگیری موضوع تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی، جهت ساخت‌وساز در دانشگاه شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج داشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نامه ای به مهرداد بذرپاش،رئیس کل دیوان محاسبات کشور،خواستار شفاف سازی و پیگیری پرونده تخصیص مبلغ 120 میلیارد تومان از محل اعتبارات کرونایی صندوق توسعه ملی جهت احداث و تجهیز دانشکده های فناوری های نوین پزشکی و کالج بین الملل دانشگاه شد.

متن نامه به شرح ذیل است.

 

جناب آقای دکتر بذرپاش
رئیس کل محترم دیوان محاسبات کشور

سلام علیکم

با صلوات بر محمد (ص) و آل پاکش، احتراماً به استحضار می‌رساند در شرایط سخت این روزهای مجموعه بهداشت و درمان کشور، چندین ماه است که امواج پیاپی ویروس کرونا نیروهای این عرصه را تحت فشار قرار داده است. در این وضعیت که دریافتی برخی از نیروهای فداکار و خدوم کادر درمان حتی از سال گذشته کمتر شده و پیگیری‌های فراوان وزارت بهداشت جهت تخصیص مبلغ باقی‌مانده از کمک یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی، بی‌نتیجه مانده است، انتشار خبر تخصیص مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومانی از محل این اعتبارات به یک پروژه ساخت‌وساز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جامعه بهداشت و درمان را در شوک فرو برد.

بنا بر اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این مبلغ در تابستان امسال با درخواست مستقیم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ریاست محترم جمهوری و دستور ایشان به سازمان برنامه و بودجه جهت احداث ساختمان جدید دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، که چند ماه قبل، عضویت فرزند ریاست محترم جمهوری در هیئت علمی آن دانشکده حاشیه‌ساز شده بود؛ تخصیص یافته است.

مطابق این اظهارات، پس از ورود نهادهای نظارتی به این موضوع، محل اعتبارات مذکور از «اعتبارات صندوق توسعه ملی» به «اعتبارات خاص ریاست‌جمهوری» تغییر یافته است تا ایراد قانونی به آن وارد نشود.

حال این سؤال مطرح است؛ در وضعیت فعلی که وزارت بهداشت از کمبود شدید بودجه جهت مدیریت و مقابله با کرونا رنج برده و احتیاج مبرمی به این کمک یک میلیارد یورویی دارد، چرا بخشی از این مبلغ در راستای احداث و تجهیز ساختمان دانشکده مذکور هزینه شده است؟

لذا با توجه به وظیفه دیوان محاسبات کشور مبنی بر نظارت نسبت به مصرف هرگونه وجهی از بودجه کل کشور در محل مصرف قانونی تعیین شده، تقاضامند است دستورات لازم را جهت شفاف‌سازی و پیگیری این موضوع مبذول فرمایید.

لازم به ذکر است بسیج دانشجویی این موضوع را تا حصول نتیجه و تعیین تکلیف مبلغ تخصیص‌یافته پیگیری خواهد کرد.

پیشاپیش از حسن توجه جنابعالی کمال تشکر را داریم.

و من ا… التوفیق
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
حمیدرضا دهقان منشادی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *