برگزاری طرح جهادی خدمات پزشکی و دندانپزشکی ویژه كودكان كار

برگزاری طرح جهادی خدمات پزشکی و دندانپزشکی ویژه كودكان كار

اولين اردوي جهادي استان تهران توسط گروه جهادي منتظران مصلح بسيج دانشجويي دانشگاه با هدف پوشش درمانی ویژه كودكان كار، در روزهاي پنج شنبه و جمعه ٢٨و ٢٩ بهمن ماه سال جاری با حضور بيش از ٥٠ جهادگر در درمانگاه دندانپزشكي بهفر برگزار گرديد.

گروه جهادی منتظران مصلح(عج) زیر نظر بسیج دانتشجویی دانشگاه با هدف پیشگیری، آموزش بهداشت و درمان تاکنون بیش از  ۱۵ دوره ی خدمات رسانی در نقاط مختلف کشور برگزار کرده است.

در اين اردو بالغ بر ٨٠ ميليون تومان خدمات رايگان دندانپزشكي و پزشكي به بيش از ٩٠ نفر از كودكان كار  ۵ تا ١٢ سال منطقه دروازه غار تهران ارائه گرديد و براي تمامي آن ها پرونده سلامت تشكيل گرديد تا در صورت نياز به مراجع ذيربط ارجاع يابند.

همچنین به تمامی آن ها دفترچه های آموزش بهداشت دندانپزشکی که توسط همین گروه طراحی و چاپ شده بود، به همراه جوایز دیگر اهداء گردید.

خدمات پزشکی در این اردو شامل تمامي اين كودكان بود که توسط ۵ نفر از جهادگران از رشته های پزشکی، پرستاری، بینایی سنجی و شنوایی سنجی تحت معاينه قرار گرفتند و ٨٠ نفر از آن ها دچار ضعف بينايي تشخيص داده شدند كه براي تمامی آن ها عينك تهيه گرديد. همچنين تعدادي از آن ها جهت پيگيري بيشتر به متخصص و يا مراكز درماني ارجاع داده شدند كه هماهنگي ادامه درمان آن ها توسط جهادگران تيم، پيگيري خواهد شد.

لازم به ذكر است تمامي هزينه ها و پيگيري هاي برگزاري اردو توسط خيرين دانشگاهي و غيردانشگاهي تأمين گرديد.

گفتنی است دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در اولین روز از برگزاری این اردوی جهادی، ضمن حضور در درمانگاه دندانپزشکی بهفر و عرض خسته نباشید به تیم دانشجویی جهادگر، اظهار داشت: تداوم این گونه حرکت های جهادی، قطعاً با حمایت این معاونت همراه خواهد بود. وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از حرکت های خودجوش دانشجویی که با احساس مسئولیت نسبت به دغدغه های جامعه همراه است، افزود: پاسخگویی اجتماعی که شعار امسال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، با اجرای همچنین برنامه هایی، تحقق خواهد یافت.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *