تلگرام
ثبت نام اردوی جهادی-تابستان ۹۵

ثبت نام اردوی جهادی-تابستان ۹۵

مقام معظم رهبری(مدظله العالی):
“این کارِ اردوهای هجرت و حرکت عظیم بسیج سازندگی یکی از برکاتش خدمت رسانی است که میلیونها نفر از این خدمت شما به صورت مستقیم بهره مند میشوند. از لحاظ مادی، از لحاظ امور روزمره ی زندگی، از لحاظ معنوی و هدایت، بهره مند میشوند. شما اگر درس قرآن هم آنجا ندهید، خودِ حضور یک جوان مؤمن و متدین و متشرع در یک مجموعه ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسم آیه ی قرآن است؛ آنها را به دین، به انقلاب، به معنویت، سوق میدهد. «کونوا دعاه النّاس بغیر السنتکم»؛ شما با عمل خودتان مردم را به ایمان، به اسلام، به دین دعوت میکنید. این خدمت رسانی است؛ خدمت رسانی مادی و خدمت رسانی معنوی. از این مهمتر، خدمتی است که شما به خودتان میکنید؛ استعدادهای درونی خودتان را فعال میکنید؛ به بالقوه هائی که در وجود شما هست، فعلیت میبخشید؛ تجربه پیدا میکنید؛ با زندگی مردم آشنا میشوید؛ این حصارهای طبقاتی شکسته میشود؛ واقعیتهای زندگی را لمس میکنید؛ در خودتان شعف و بهجت خدمت رسانی را احساس میکنید و این احساس را در وجود خودتان زنده میکنید. کسی که لذت خدمت و کار را بچشد، از کار خسته نمیشود…
شما سفیران کار و تلاش خواهید شد. وقتی شما در یک محیطی حاضر میشوید؛ در کویر، در کوهستان، در نقاط دور از دسترس، در میان مردم محروم مشغول کار میشوید، جوانی که در آنجاست، از شما الهام میگیرد و شما میشوید سفیر تلاش و کار و خدمت و جهاد و مجاهدت. «من احیاها فکانّما احیا النّاس جمیعا»؛ شما دلها را زنده میکنید؛ فایده ی بزرگی است. فوائد فراوانی در این کار هست. این جریان عظیم را حفظ کنید…”

با عرص سلام خدمت دانشجویان جهادگر و آرزوی موفقیت برای همگی عزیزان،گروه جهادی منتظران مصلح دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، هر ساله فعالیت خود را در مناطق محروم کشور در 3 کارگروه بهداشت و درمان، فرهنگی و عمرانی برگزار می نماید.در زیر به اختصار به معرفی کارگروهها می پردازیم:

کارگروه بهداشت و درمان
هدف کلی برنامه های گروه بهداشت و درمان تعلیم آموزش های مورد نیاز مردم محروم به آن ها در راستای فرهنگ سازی بهداشت فردی و محیطی و القای سبک زندگی ایرانی اسلامی جهت ارتقاء سطح سلامت و پیشگیری از بیماری های واگیر دار و غیر واگیردار است که با گروه های ذیل خدمات خود را انجام می دهد:

گروه دندانپزشکی
آموزش بهداشت دهان و دندان، غربالگری و ارائه خدمات درمانی در دو بخش اطفال و بزرگسالان.

گروه بازدید از منزل (Home visit)
مراجعه به خانواده های ساکن روستا ها و بررسی سلامت و بهداشت اعضای خانواده، بهداشت محیطی،بررسی دارو های مصرفی اموزش نحوه صحیح استفاده از اشکال دارویی(توسط دانشجویان داروسازی)، غربالگری افراد و نیز ارائه ی آموزش ها و توصیه های مربوط به بیماری های مزمن موجود در خانواده و در صورت نیاز ارجاع افراد به سایر گروه های بهداشت و درمان

گروه ماماییجهادی سایت 95
برگزاری کلاس های آموزشی و مشاوره مربوط به بارداری ، زایمان، دوران بلوغ، یائسگی و… ، معاینه، شناسایی موارد ارجاعی و افراد پرخطر یا در معرض خطر، ارائه خدمات درمانی.

گروه تغذیه
آموزش تغذیه، مشاوره و ارائه رژیم درمانی به گروه های مختلف از جمله مبتلایان به بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت، مادران شیرده ،مادران کودکان تا 12 سال، دانش آموزان ونیز افزایش آگاهی در ارتباط با کم خونی ، تغذیه در سنین بلوغ و…

گروه آموزش بهداشت
آموزش های کوتاه، عملی و مورد نیاز به دو گروه بزرگسالان، کودک و نوجوان در زمینه هایی چون بهداشت فردی، بهداشت بلوغ، بیماری های واگیر و غیر واگیر و کمک های اولیه.

گروه فیزیوتراپی
شامل معاینات فرد به فرد بیماران،بررسی پوسچر گروه کودک و نوجوان و بزرگسالان، برگزاری کلاس های آموزشی و ارایه ی آموزش های لازم جهت اصلاح پوسچر،تمرینات کششی و تقویتی مربوطه و… به بیمارانی که به مشکل خود آگاه نیستند.

گروه علوم آزمایشگاهی
جمع آوری نمونه های خون و ادرار از افراد ارجاع داده شده توسط گروه های هوم ویزیت، آموزش بهداشت، مامایی و تغذیه و انجام تست های FBC، TG، CBC و اعلام نتایج به گروه های مذکور و هم چنین تهیه لیستی از افراد پرخطر و در معرض بیماری جهت غربال گری و ارجاع.

گروه بینایی سنجی
معاینه، غربالگری، تشخیص موارد کاتاراکتی، مشکلات شبکیه و دیگر موارد مشکوک، تجویز عینک و آموزش بهداشت چشم.

گروه شنوایی سنجی
معاینه و غربالگری

گروه بهداشت محیط
آموزش بهداشت محیط به گروه های سنی مختلف، نمونه گیری از منابع آب ومواد غذایی تولیدی در روستا، بررسی روش جمع آوری و دفع زباله و فضلاب، بررسی و آزمایش نمونه ها و اعلام نتایج، بازدید از مراکز بهداشت، تصفیه خانه، شبکه توزیع آب و اماکن عمومی و خصوصی.

کارگروه فرهنگی
هدف کلی این کارگروه اغنای فرهنگی و مذهبی مردم مناطق محروم با بکارگیری روش های مستقیم و غیر مستقیم و با در نظر گرفتن آداب و رسوم، شرایط و سطح فرهنگی و دینی و توجه به مشکلات عمده آن ها میباشد.
مخاطب عمده این گروه کودکان و نوجوانان اند و با توجه به نیاز ها و علائق آن ها و اهداف گروه فرهنگی، مفاهیم اخلاقی، اعتقادی و احکام در قالب بازی و سرگرمی، شعر و سرود،کلاس های هنری،گفتگو و مشاوره به آن ها انتقال داده میشود
در بخش بزرگسالان نیز از حضور روحانیون ، خواهران و برادران طلبه جهت مشاوره فردی، برگزاری کلاس های احکام، پرسش و پاسخ ، بررسی مسائل و مشکلات مردم و هم چنین همراهی با برخی گروه های بهداشت و درمان استفاده می شود.

کارگروه عمرانی
این کارگروه نیز هر ساله بر اساس علایق دانشجویان فعالیت های مختلفی و محدودی همچون نقاشی دیوار مدارس،کارهای عمرانی سبک و مورد نیاز روستا و… انجام می دهد.

بسیج دانشجویی دانشگاه طبق روال هر ساله، پانزدهمین دوره حرکت جهادی را تابستان 95 در مناطق محروم برگزار می کند.دانشجویان علاقه مند جهت مشارکت در این حرکت ارزشمند و پر خیر و برکت، می توانند به لینک زیر مراجعه کرده و موارد خواسته شده در فرم ثبت نام را تکمیل کنند.
دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشر یا بیان نظرات و پیشنهادات خود از طریق همین سایت یا با شماره تلفن 22439828 تماس حاصل نمایند.
و من الله توفیق

زمان ثبت نام اردو جهادی 95 به پایان رسیده است

اطلاع از آخرین اخبار اردوی جهادی 95
telegram-theme copy
تقویم کاری گروه جهادی منتظران مصلح تا آغاز حرکت جهادی:
۱: تا ۱۵ اردیبهشت تبلیغات جهادی در دانشکده ها خواهد بود و آخرین مهلت برای ثبت نام اولیه نیز همان روز می باشد.ثبت نام اولیه به هیچ وجه تمدید نخواهد شد
۲:ان شالله همایشی با هدف آشنایی دانشجویان با اهداف، برنامه ها و قالب های حرکت جهادی در گروههای مختلف اوایل خردادماه برگزار خواهد گردید.عدم حضور دانشجویان ثبت نام کننده در اردو به منزله ی عدم ثبت نام قطعی می باشد و از شرکت در اردو محروم می گردد.
۳:ان شالله تا روز همایش مکان و زمان اردو مشخص گردیده و به سمع و نظر دوستان می رسد.

مطالب مرتبط

19 نظر

 1. ABCDE

  با عرض سلام و وقت بخیر؛
  در کانال تلگرام “بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (ره)” اخیراً تصویری از سه دختر خردسال بر روی یک نیمکت در کلاس نشان داده اید و در توضیح آن چنین نوشته اید:
  “جهادی_یعنی: شوق شنیدنِ خاله!عمو!آقا اجازه…” که برای بنده گنگ است و می خواستم بدانم آن عکس مربوط به چه چیزی می شود و چه ارتباطی با آن توضیح دارد؟ متأسفانه در کانال تلگرام امکان ارتباط با ادمین وجود ندارد و ناچاراً در اینجا بیان کردم. باشد که پاسخگو باشید 🙂

  پاسخ
  1. بسیج دانشجویی

   سلام.ممنون از نظرتون
   در اردوهای جهادی هدف این است که به بچه هایی که در مرحله تکامل و بلوغ هستند تزریق فرهنگ درست سبک زندگی اسلامی و تاثیر پذیری درست از لحاظ رفتاری،اعتقادی و اجتماعی بر روی بچه های روستاها صورت بگیرد.لازمه ی این کار اعتماد بچه ها به دانشجویانی است که با آنها ارتباط گرفته اند و دانشجویان را از جنس خودشان بدانند تا بشود تاثیرپذیری درست را بر روی آنها داشت.ما این را تجربه کرده ایم و همواره بعد از اردو بچه ها با دانشجویان ما تماس می گیرند و اظهار محبت می کنند.این عمو و خاله هم در پاسخ به این حس اعتماد است.

   پاسخ
 2. ریحانه گودرزیانی

  سلام. می خواستم بپرسم مقصد اردوهای جهادی کجاست؟؟؟ ینی به کدوم مناطق قراره سفر کنیم؟؟؟

  پاسخ
 3. زهرا احمدی

  سلام
  وقتتون بخیر
  برای این اردوها میشه هر دانشجویی از هر شهری شرکت کنه؟

  پاسخ
  1. بسیج دانشجویی

   سلام.اولویت با دانشجویان خود دانشگاه هستش…در صورت عدم تکمیل ظرفیت از دانشجویان دیگر دعوت می شود

   پاسخ
  1. بسیج دانشجویی

   سلام
   تاریخ اردو اواخر یا اوایل شهریورماه خواهد بود.
   زمان و مکان دقیق به زودی اعلام خواهد شد

   پاسخ
 4. .

  باسلام وعرض ادب,متاسفانه فرم ثبت نام برای بنده باز نمی شود!چندین بار هم امتحان نموده ان متاسفانه موفق نشدم,چطور میتوانم اقدام به ثبت نام کنم؟

  پاسخ
  1. بسیج دانشجویی

   سلام
   مشکلی در ثبت نام وجود ندارد
   روی قسمت ثبت نام کلیک کنید تا فرم برای شما باز شود
   امکان دارد به دلیل سرعت اینترنت چند دقیقه ای طول بکشد

   پاسخ
  2. بسیج دانشجویی

   سلام
   پستی که مطالعه کردید مربوط به سال 95 است.
   ثبت نام جهادی در ایام تابستان خواهد بود.
   ثبت نام اردوی های جهادی یک روز داخل تهران هم در سایت jahadi.bsbmu.ir میباشد
   موفق باشید

   پاسخ
 5. رها

  چرا گروه بهداشت حرفه‌ای ندارید؟ آیا کارگاه های کاری ، کارخانجات ، مراکز درمانی و از همه مهم تر مدارس این مناطق از نظر ارگونومی، تهویه، سیستم سرمایش و گرمایشی، روشنایی ،ایمنی، روانی ، زیست محیطی ، محل احداث و… هیچ مشکلی ندارند؟ اگر حوادث پیش بینی و به طبع پیشگیری میشد ایا آتش سوزی در مدرسه شین اباد رخ میداد؟ یا مدرسه ای در سیستان و بلوچستان اوار میشد؟ حال باید چندین برابر هزینه عواقب حوادث رو پرداخت کرد درحالی که در بسیاری از موارد قابل پیشگیری هستند در حالی که عواقب روحی روانی برای بچه‌ها درحادثه آتش سوزی یا جان معلمی فداکار قابل جبران نیست.

  پاسخ
  1. بسیج دانشجویی

   سلام.ممنون از نظرتون…
   این بستگی به اراده و همت دانشجوها داره…اگه دانشجوهای رشته های مدنظر برنامه ریزی مدون و پروپوزال مناسب ارائه بدن،قطعا کانون جهادی حضور گروهها و شرایطشان را بررسی خواهد کرد.مثلا پارسال بهداشت محیط برای اولین بار در اردو شرکت کرد و دلیلش ارائه پروپوزال و برنامه خوب بود…شما هم حتی برای امسال تا ۳۰اردیبهشت فرصت دارید ایده ها و نظرتون رو بگید

   پاسخ
  1. بسیج دانشجویی

   سلام
   خیر
   زمان ثبت نام قبلا یک بار تمدید شد است.
   با توجه به شرایط اردو و تعداد ثبت نامی ها، امکان دارد روز همایش جهادی به صورت حضوری تعدادی ثبت نام داشته باشیم‌.

   پاسخ
 6. مرتضی

  سلام علیکم
  آقا اطلاعیه تبلیغاتی تابستان رو که تو عید نمیزنن!!
  الان بنده و همسرم میخوایم شرکت کنیم اما نوشتید وقتش تمام شده!
  حالا ما باید چیکارکنیم دقیقا؟؟؟

  پاسخ
  1. بسیج دانشجویی

   سلام علیکم
   نظر به گستردگی فعالیت گروه واستقبال تعداد زیادی ازدانشجویان، لازم است ثبت نام، برنامه ریزی و زمینه سازی ها برای اردو برای حضور هر چه بیشتر افراد و بالا بردن کیفیت اردو چند ماه زودتر از اردو انجام شود.
   روز پنج شنبه ۱۳ خرداد همایش جهادی برگزار میشود، به صورت حضوری امکان ثبت نام برای عزیزانی که ثبت نام نشدند، وجود دارد
   مکان : تقاطع نیایش – ولیعصر ، دانشکده پرستاری و مامایی

   پاسخ
 7. خانوم معلم

  سلام..من اموزگار هستم,دانشجو نیستم..ایا میتونم درین اردوها شرکت کنم ؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *