گزارش هفتمین حرکت جهادی داخل تهران

گزارش هفتمین حرکت جهادی داخل تهران

به گزارش گروه جهادی منتظران مصلح (عج)، هفتمین حرکت جهادی داخل تهران برگزار شد.

این حرکت جهادی مجموعا توسط ۶۰ نفر از دانشجویان و اساتید جهادگر در دو مرحله در روستای علی‌آباد شهرستان ورامین انجام گرفت.
در مرحله ی نخست که در تاریخ جمعه ۹ آذر ماه توسط ۳۰نفر از دانشجویان خانم و آقا در قالب ۴تیم هوم ویزیت(معاینه خانه به خانه) متشکل از گروه های غربال دندانپزشکی، غربال پزشکی و دارویی و گروه فرهنگی صورت گرفت، ۵۰ خانوار محروم منطقه که از قبل شناسایی شده بودند، ویزیت شده و آزمایشات و ارجاعات مربوطه برایشان در نظر گرفته شد. همچنین از طرف گروه جهادی منتظران مصلح (عج) هدیه ای به عنوان یادبود تقدیم حضورشان گردید.
سپس در روز سه شنبه با هماهنگی یکی از آزمایشگاه های خیریه منطقه، آزمایشات با هزینه گروه جهادی منتظران مصلح(عج) برایشان به طور رایگان انجام پذیرفت.
در مرحله ی دوم اردو که در تاریخ پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ آذر ماه برگزار شد، جهادگران در دو منطقه و بصورت همزمان مشغول به خدمت رسانی بودند :
گروه نخست: ۳۰ نفر از دانشجویان جهادگر بودند که در قالب یک کلینیک جامع در مرکز بهداشت روستا مشغول ارائه خدمات درمانی و تشخیصی رایگان شدند. این گروه شامل تیم‌های مختلف درمانی بود که شرح تعداد خدمات آنها به شرح زیر است:
پزشکی: ۸۰ نفر
مامایی: ۳۷ نفر
فیزیوتراپی: ۱۵ نفر
بینایی‌سنجی: ۶۰ نفر
شنوایی‌شناسی: ۵۸ نفر
تغذیه: ۱۰ نفر
علوم آزمایشگاهی: ۳۲ نفر
غربال(دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری): ۹۷ نفر

گروه دوم، ۵۰ نفر از دانشجویان و اساتید و فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی بودند که در درمانگاه دندانپزشکی بهفر تهران مشغول درمان افراد غربال‌شده توسط تیم هوم ویزیت و غربال مستقر در علی آباد ورامین، بودند که طی دو روز مجموعا به ۱۱۰ نفر خدمات درمانی رایگان ارائه دادند که اقدامات انجام شده توسط این گروه به شرح زیر است:
کشیدن دندان: ۱۰۵ مورد
رادیوگرافی: ۱۲۵ مورد
ترمیم: ۸۰ مورد
عصب کشی: ۲۹ مورد
جرم‌گیری: ۶ مورد

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *