آخرین اخبار
گزارش راهیان نور 94 – برادران

گزارش راهیان نور 94 – برادران

گزارش اردوی فرهنگی راهیان نور جنوب کشور
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(ره)

اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی یک سنت حسنه به منظور پیشگیری از دو آسیب «فراموشی» و «تحریف» است.
(مقام معظم رهبری)

اردوهای راهیان نور فرصت ارزشمندیست تا فقط به یاد آوریم قسمت کوچکی از جان فشانی و رشادتهای فرزندان این آب و خاک راکه در جریان هشت سال دفاع مقدس دربرابردشمن قسم خورده نمایش داده شود.
راهیان نور فرصتی برای خودسازی و درک رشادتهای شهیدان است.
اردوهای راهیان نورتجلی حضور رشادت وشهادت است که درقالب فرهنگی عظیم برگزار می شود و در راستای برنامه های فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و آرمانهای انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور به درک والای رشادت وازخودگذشتگی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس خواهند رسید.
با عنایت به این موضوع و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، بیعت دوباره با رهبر گرانقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ایثارگر هشت سال جنگ تحمیلی، کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (ره) از تاریخ 18/12/1394 لغایت 23/12/1394 به مناطق عملیاتی جنوب کشور ( استان خوزستان ) اعزام گردید.

برگزاری جلسات و تعیین مسئولین کاروان:

با توجه به لزوم نظم و ترتیب در هنگام برگزاری اردوی فرهنگی راهیان نور و به منظور تقسیم وظایف مختلف و با نظر اعضای ستاد راهیان نور، جلسات متعددی جهت هماهنگی برگزار گردید و مسئولینی در سمتهای مختلف ازجمله مسئول اجرایی اردو ، تیم های فرهنگی و تبلیغات ، واحد اطلاع رسانی و مسئولین اتوبوسها ،تدارکات،پشتیبانی وغیره مشخص شدند. همچنین هماهنگی لازم جهت اسکان و اتوبوس ها با سازمان بسیج دانشجویی کشور انجام شد.

اقدامات انجام شده در طول سفر:

– برنامه روز اول 19/12/1394:

قطاردرساعت 7 صبح کاروان به شهر اندیمشک رسید، درایستگاه قطار، اتوبوسها منتظرکاروان بود که زائران سوار اتوبوس ها شدند و به طرف یادمان شرهانی حرکت کردند.
دربین راه راوی دفاع مقدس جناب آقای دکتر زمانی درخصوص خاطراتی از آن جنگ برای زائرین روایت نموند. بعد از منطقه شرهانی دانشجویان به سمت امام زاده عباس (ع) حرکت کردند و نهار را در این مکان صرف شد .
زائران عزیز بعد از صرف نهار و استراحت به سمت یادمان فتح المبین حرکت کردند.
بعد از فتح المبین کاروان عازم پادگان دوکوهه شد و دانشجویان از روایت گری حاج اصحاب کریمی و سردار حسنی بهره بردند و سپس مراسم عزاداری و سینه زنی به مناسب ایام شهادت حضرت زهرا (س) در حسینیه گردان تخریب برگزار شد.

برنامه روز دوم 20/12/1394
در روز دوم کاروان بعد از صرف صبحانه در کوهه عازم منطقه عملیاتی فکه شدند و از روایت گری راویان مناطق و و صحبت های روحانی کاروان حاج آقای ترابی استفاده کردند.
دانشجویان سپس به منطقه کانال کمیل رفتند و نهار را در آنجا صرف کردند.

سپس کاروان به سمت یادمان هویزه حرکت کرده و دانشجویان مراسم دعای کمیل و عزادارای را در مقتل شهدای هویزه برگزار کردند.

برنامه روز سوم 21/12/1394
در روز سوم زائران عزیز عازم منطقه طلاییه شده و از روایت گری حاج رحیم صارمی بهره بردند و سپس راهی منطقه عملیات رمضان(پاسگاه زید) شده و نهار در آنجا صرف کردند. بعد از استراحت کاروان به سمت نهر خین حرکت کرده و از روایت راوی بزرگوار و رزمنده عملیت کربلای 4 شاه تقی مراد استفاده کردند و از شرایط عملیات کربلای 4 و غواصان دلاور این عملیات آگاه شدند.
در نهایت و در غروب روز سوم دانشجویان وارد منطقه شلمچه شده و نماز مغرب را در آنجا اقامه کردند.

بعد از منطقه شلمچه دانجویان به سمت محل اسکان خود در خرمشهر(حسینیه بوشهری ها) حرکت کردند.

برنامه روز چهارم 22/12/1394

در روز چهارم دانشجویان به منطقه نهر علقمه یادمان عملیات کربلای 4 رفتند و سپس عازم اهواز شده ونماز ظهر را در معراج شهدای شهید محمود وند اقامه کردند.
در پایان به قید قرعه به 5 تن از زائران کربلای ایران در معراج شهدا کمک هزینه زیارت کربلای معلی اهدا گردید.
سپس دانشجویان به سمت میدان راه آهن اهواز حرکت کرده و به سمت تهران راهی شدند.

گفتنی است در این اردو پک های فرهنگی به زائران عزیز هدیه داده شد و برنامه های متنوعی از جمعه مسابقه دل نوشته ، عکاسی، روایت گری و … در بین دانشجویان برگزار گردید.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار…
photo511598053576256334

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *