ثبت نام کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین 96

ثبت نام کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین 96

هدف اصلی کاروان اربعین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(ره) حضور در آیین پیاده روی نجف به کربلا به عنوان یکی از آداب زیارت اربعین می باشد و سایر برنامه ریزی های کاروان متناسب با آن صورت گرفته است لذا دانشجویانی که تمایل به شرکت در برنامه پیاده روی نجف به کربلا را ندارند بهتر است از امکانات سایر کاروان ها بهره مند شوند.

? لازم است متقاضیان محترم، مشکلات امنیتی عراق و احتمال بروز هر گونه حوادث غیرمترقبه و نیز سختی سفر را در نظر داشته باشند. لذا اکیدا خواهشمند است متقاضیان گرامی شرایط سفر را قبل از اقدام به ثبت نام با دقت مطالعه نمایند. بدیهی است مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از این گونه اتفاقات برعهده نخواهد گرفت. شایان ذکر است کلیه زائران محترم تحت پوشش بیمه می باشند؛ همچنین تکمیل فرم­ تعهدنامه محضری برای کلیه خواهران محترم الزامی می باشد.

 

✅ شرایط سفر :

?بازه‌ی تقریبی زمان سفر از پنج شنبه ۱۱ آبان الی پنج شنبه ۱۸ آبان خواهد بود و احتمال تغییر این بازه زمانی با توجه به تغییر شرایط کشور عراق وجود دارد.
?تاریخ اربعین در ایران 18 آبان(پنج شنبه) و در کشور عراق 19 آبان (جمعه) میباشد.

? برنامه ی کاروان به نحوی است که یک روز قبل (18 آبان ساعت 12 شب) از روز اربعین عراق( 19 آبان )، به سمت تهران حرکت صورت می گیرد و پیش بینی میشود جمعه شب (19 آبان) به تهران برسیم، قابل ذکر است که طبق فتاوای ایت‌الله سیستانی و رهبر معظم انقلاب -دامت برکاتهم- سفر در روزهای نزدیک به اربعین اگر به قصد زیارت اربعین باشد، همان ثواب اربعین را دارد.

?مبدأ و مقصد نهایی حرکت کاروان تهران می باشد. مکان و ساعت دقیق حرکت متعاقبا از طریق سایت و کانال اطلاع رسانی بسیج دانشجویی خواهد شد. لذا زائرین محترم بعد از قطعی شدن ثبت نام حتما همچنان خبر ها را پیگیری نمایند.

?شهرهای کوفه و کاظمین و سامرا در برنامه سفر قرار دارد. ( در صورت وجود مشکلات امنیتی امکان تغییر در برنامه وجود دارد)

?سفر به صورت زمینی و از طریق اتوبوس برنامه‌ریزی شده است.

?تاکید می شود که محل اسکان زائرین گرامی در شهرهای نجف و کربلا مدرسه، حسینیه، خانه و یا هتل می باشد که کیفیت آن به مراتب از موارد مشابه در ایران پایین تر است لذا با توجه ازدحام بالای جمعیت در آن ایام و دشواری های احتمالی سفر لازم است زائرین محترم در هنگام ثبت نام نهایت بررسی و دقت را داشته باشند.

وضعیت اسکان و سایر لوازم رفاهی در کشور عراق در ایام اربعین به گونه‌ای است که “علی رغم همه‌ی تلاش های صورت گرفته” در راستای تامین آن‌ها به بهترین نحو، امکان هر گونه حادثه‌ی ناگهانی وجود دارد. تاکید می‌شود که برای جوانب مختلف مسائل رفاهی (اعم از وضعیت اتوبوس‌ها، وضعیت اسکان و …) تلاش مقتضی صورت گرفته است، اما شرایط ویژه‌ی اربعین به گونه‌ای است که همیشه احتمال هرگونه بی‌برنامگی وجود دارد؛ مانند معطلی‌های هنگام عبور از مرز، ترافیک شدید جاده‌ها، معطلی زیاد برای رسیدن به اسکان، جا به جایی محل اسکان و… .
بدیهی است که با وجود چنین شرایطی، برای حل مشکلات غیر قابل اجتناب و گاها غیر قابل پیش بینی، در کنار صبر و شکیبایی زائرین عزیز، نهایت هماهنگی و همکاری با مسئولین کاروان و صد البته آگاهی از این مسائل لازم می‌باشد.
پیشنهاد می‌شود متقاضیان گرامی در مورد این مسائل با سایر زواری که سال‌های قبل توفیق زیارت داشته‌اند صحبت کرده و از واقعیت‌های موجود آگاهی‌های لازم را کسب نمایند.
لذا اکیدا تقاضا می‌شود متقاضیانی که اقدام به ثبت نام می‌کنند حتما با آگاهی کامل نسبت به مشکلات و مسائل اقدام به چنین کاری نمایند.

?در ضمن لازم به ذکر است که به دلیل همین قبیل مشکلات ذکر شده هزینه‌ی اخذ شده از زائرین محترم قطعی و نهایی نمی‌باشد و با توجه به هزینه‌های صورت گرفته مبلغی عودت” یا “بازگرفته می‌شود.

شرایط سفر برای خواهران :

?علاوه بر شرایط کلی سفر که در بالا ذکر شد، رعایت شرایط زیر برای خواهران الزامی است.
حضور خواهران در کاروان و پیاده روی فقط در صورت تکمیل فرم تعهد محضری ( تنظیم توسط بسیج دانشجویی) خواهد بود.
?حضور در مراسم پیاده روی فقط در صورتی است که متقاضیان خواهر در گروه های حداقل 4 نفره یا همراه با گروه های متاهیلن مسیر 80 کلومتری نجف تا کربلا را حرکت کنند.

✅ هزینه سفر :

?با توجه به عدم تخصیص ارز مبادله‌ای به کاروان، هزینه سفر برای هر دانشجو ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان می‌باشد.
? لازم به ذکر است که ۲۰۰ هزار تومان از هزینه فوق مربوط به بیمه، ویزا ، هلال احمر و.. میباشد.

?توجه: هزینه ذکر شده قطعی نمی‌باشد و بر اساس قیمت ارز و شرایط عراق (از جمله تغییر محل اسکان و …) و تخفیف احتمالی احتمال تغییر دارد که در این صورت به اطلاع زائر محترم خواهد رسید. همچنین در صورت کمک مالی از طریق بانی و خیر و یا از طریق دانشگاه هزینه ی مذکور کاهش می یابد.

?در صورت کمک مالی از طرف دانشگاه، این هزینه صرفا برای دانشجویان دانشگاه بوده و از سایر متقاضیان مبلغ کامل هزینه دریافت می شود.

?با توجه به پرداخت هزینه برای حمل و نقل و … از عودت آن بخشی از مبلغ پرداخت شده توسط متقاضی که هزینه شده است، معذوریم.

 

✅ شرایط متقاضیان ثبت نام :

?با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده، فرصت ثبت نام هم برای برادران، و هم خواهران می باشد.

?همراهان دانشجویان دانشگاه، همانند “سایر دانشجویان غیر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ” و “غیر دانشجویان” می توانند ثبت نام کنند.

?اما برای ثبت‌نام قطعی، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اولویت می‌باشند. و “دانشجویان سایر دانشگاه ها” و “غیر دانشجویان” در اولویت بعدی قرار دارند. ( این شرایط شامل متاهلینی که یکی از آنها دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند، نمیباشد)

توجه شود که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که ثبت نام قطعی شده باشند، اگر حتما قصد دارند که با همراه خود در سفر باشند، درصورتی که کاروان ظرفیت برای حضور همراه را نداشته باشد، دراولویت بعدی برای حضور در کاروان قرار می گیرند.

?با توجه به مسیر هشتاد کیلومتری نجف به کربلا و دشواری های احتمالی، و برنامه ی کاروان به استفاده از این پیاده روی، ضروری است همسفران عزیز از سلامتی و توان جسمی کافی برخوردار باشند.

لازم به ذکر است رعایت شرایط کاروان برای حضور خواهران در کاروان و پیاده روی الزامی است و در هر شرایطی مسئولیت زائران در حین سفر و پیاده روی به عهده کاروان و بسیج دانشجویی نمی باشد.

?بعد از قطعی شدن ثبت نام متقاضیان می بایست تا موعد مقرر که متاخرا اعلام میشود، مدارک لازم از جمله گذرنامه (پاسپورت) را به مسئولین کاروان تحویل دهند. لذا داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ برگشت (یعنی داشتن اعتبار حداقل تا تاریخ ۹۷/۲/۲۰) ضروریست. بدیهی است در صورت عدم تحویل مدارک در زمان مناسب به سرعت با متقاضی ذخیره جایگزین می شود.

?ارائه تعهد محضری  (تنظیم شده توسط کاروان) توسط خواهران تا موعد مقرر که متاخرا اعلام می شود الزامی است. حتما محتوای این تعهد را قبل از ثبت نام مطالعه فرمایید.

?دانشجویان ذخیره ی جانشین شده امکان انصراف نخواهند داشت.
? بعد از پایان ثبت نام اولیه قرعه کشی خواهد شد و اسامی برادران و خواهران به تفکیک منتخب و ذخیره اعلام خواهد شد.

???
#اطلاعیه_مهم
به اطلاع میرساند در فرم ثبت نام، بخشی وجود دارد که از شما اطلاعات #فرد_همراه شما ( مادر، پدر،همسر و…) را در کاروان درخواست میکند. توجه کنید که ثبت اطلاعات فرد همراه مورد نظر در آن فیلد به منزله ثبت نام در کاروان نیست و باید حتما فرد مورد نظر( مادر، پدر،همسر و…) به صورت جداگانه ثبت نام کند و مانند شما در فیلد همراه کاروان اسم #شما را هم به عنوان همراه ثبت نماید.
هدف از این فیلد برنامه ریزی بهتر برای اعضای کاروان است.
اولویت بندی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و متاهلینی که یکی از آنها دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند، #یکسان است و در اولویت #اول قرار دارد.
پدر ، مادر ، خواهر و… در صورتی که دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نباشند، در اولویت #دوم قرار دارد و در صورت کمبود ظرفیت از کاروان حذف خواهند شد.

چند نکته در باره کاروان اربعین بسیج دانشجویی:
? برای ثبت نام در کاروان لازم نیست صبر کنید پاسپورت تان بیاید و بعد اقدام کنید، ثبت نام کنید و تا اول هفته آینده فرصت دارید که پاسپورت بیاورید.
? کاروان به همت بسیج دانشجویی شکل گرفته و هیچ کدام از قسمت های دانشگاه کمک مالی نکرده اند.
?توجیه غیبت ها با توجه به رضایت اساتید امکان پذیر است، پس دانشجویان باید قبل از اقدام با اساتید مسئله را مطرح کرده باشند. مجموعه های دانشکده ای می توانند با مکاتبه با آموزش و اساتید در تسریع این روند راهگشا باشند. لازم به ذکر است با مکاتبه ای که با آموزش کل صورت گرفته غیبت ها در کلیه بخش های تئوری ، کاراموزی، کاروزی ، امتخانات موجه میشود . فقط لازم است قبل حرکت به آموزش دانشکده یا استاد بخش خود مراجعه کنید و هماهنگی لازم را انجام دهید.
? ظرفیت کاروان محدود است و پس از اتمام موعد ثبت نام قرعه کشی صورت می گیرد، پس حضور افراد قطعی نیست. قطعا اولویت با دانشجو های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، بنابر این آنهایی که همراه دارند از حالا به فکر کاروان های دیگر هم باشند.
? شرایط کاروان مثل باقی کاروان ها است و مجموعه فقط متعهد اتوبوس و اسکان کربلا و نجف می باشد، ویزا را هم کاروان می تواند بگیرد و هم خود افراد، امسال ویزا گروهی نیست، پس تفاوتی ندارد.
? برای ثبت نام فقط از طریق سایت باید اقدام کنند.
? مجوز خروج از کشور افراد حداکثر تا دوشنبه اعلام می شود، اما حتما باید از سایت نظام وظیفه با داشتن کد سخا پیگیر روند درخواست مجوز خروج از کشور باشید. آنهایی که پاسپورت ندارند نگران نباشند، پاسپورت سه روزه صادر می شود.
? رضایتنامه برای برادران باید توسط خودشان و برای خواهران توسط ولی و با تأیید محضری امضا شود. رضایتنامه را بعد از قطعی شدن ثبت نام تحویل میگیریم!

 

ثبت نام خواهران(مهلت تمام شد) ثبت نام برادران (مهلت تمام شد)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *