آخرین خبرها
خانه / قاصدک / همایش ها / همایش یکروزه ولایت فقیه / همایش یک روزه ولایت فقیه
همایش یک روزه ولایت فقیه

همایش یک روزه ولایت فقیه

 

 

زمان برگزاری: 1391/2/1

مکان برگزاری: سالن آمفی تئائر امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واقع در ولنجک

مدعوین ویژه: مسؤلین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسؤلین سازمان بسیج دانشجویی کل کشور

نحوه اطلاع رسانی: از طریق وبلاگ ، ارسال پیامک ، نصب پوستر و تبلیغات چهره به چهره.

نحوه ثبت نام : از طریق سامانه پیامک و وبلاگ قاصدک

تعداد شرکت کنندگان: قریب به 850 نفر ازدانشجویان دانشگاههای شهر تهران

 

زمان بندی برنامه ها:

پذیرش واهداءپک: ازساعت7صبح

ساعت8 ؛ آغاز برنامه با دو کارگاه صبح با استراحت وپذیرایی میان دوجلسه

برگزاری نمازجماعت وصرف ناهار

ساعت 14:30؛ دو کارگاه بعدازظهر با استراحت و پذیرایی میان دوجلسه

ساعت19؛ پایان همایش و حضور سرویس ها برای خوابگاه های دانشگاه های شرکت کننده و میادین اصلی شهر و مترو

محتوای پک:

 سی دی مربوط مناظره دکتر علی غلامی با آقای زیبا کلام در رادیو گفتگو ، سی دی همایش آغاز سطح یک سیر مطالعاتی شهید مطهری (ره) ، برگه های یادداشت و نظرسنجی

 

شرح مختصر برنامه:

همایش از ساعت 8 صبح با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از دانشجویان و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید.

در ابتدا استاد با بیان مقدماتی همچون ضرورت عقلی نیاز به حکومت در جامعه، عدم جدایی دین از سیاست، عدم مشروعیت ذاتی فرد یا گروه خاص برای حکومت «اصل عدم ولایت»، اختصاص حاکمیت به ذات باریتعالی، واگذاری حکومت و ولایت به رسول و امام (اشاره به آیه 124 سوره بقره، 105 نساء، 36 احزاب، 55 مائده و…) و واگذاری ولایت در زمان غیبت به ولی فقیه که در این بحث به ذکر دلایل عقلی مثل نیاز جامعه اسلامی به حکومت مثل سایر جوامع، ادعای اسلام در پاسخ گویی به همه نیازها تا قیامت، تعیین فقیه در زمان و توسط اهلبیت (ع) و ذکر دلایل نقلی و همچنین اجماع پرداختند. (استاد در ادامه بحث خود موارد مطرح شده در مقدمه را به طور کامل شرح و بست دادند).

 

 

پس از آن استاد در ادامه  سخنان خود به مطرح نمودن شبهاتی مثل مطلقه بودن ولایت فقیه، دور (رهبری، شورای نگهبان و مجلس خبرگان)، رفراندوم ضرورت نظرسنجی مجدد از مردم، انتخاب توسط خبرگان و توقیتی نبودن، ابداع ولایت فقیه توسط حضرت امام (ره) با مقاصد خاص، احادیث دال بر سکوت در عصر غیبت (ضلالت قیام قبل از ظهور) و شبهه عدم توجه به جایگاه مردم در حکومت دینی پرداختند و به طور کامل به آن ها پاسخ دادند. در ساعات بعدی کلاس به جایگاه ولایت فقیه و همچنین شخصیت شناسی مقام معظم رهبری پرداخته شد و در بعد از ظهر استاد شبهاتی مانند عملکرد جناحی رهبری پس از انتخاب و عملکرد نظام، رهبری در انتخابات 1388 ورا مطرح و پاسخ دادند.

حین برگزاری جلسات بعد از ظهر حضار سوالات خود را به صورت کتبی نوشتند و پس از جمع آوری توسط مسولین سالن، استاد به طور کامل و جامع به سوالات پاسخ دادند.

همچنین مشابه همین برنامه در آذرماه سال 92 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور 600 نفر از دانشجویان شهر تهران با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار شد.


Untitled-8

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*